Ból węzła chłonnego na szyi i pod pachą po antybiotykoterapii

Witam serdecznie. W ostatnich 4 tyg przeszedłem mocne kuracje 3 antybiotykami, pierwsza Unidox, pozniej Dalacin i Proxacin. Po zakończeniu leczenia zaczął mnie boleć wezeł na szyji i pod pachą. Czasem dosyćmocno boli pod pachą i mam pytanie czy może to być np grzybica ktorej nabawiłem się przy tych antybiotykach?? Oczywiście zawsze brałem osłonki przy lekach. Bo tak czytałem i pisze ze wezły mogą sie odezwac przy infekcjach grzybiczych...to tego bolą mnie mięsnie, czuję sie zmeczony

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje taka możliwość, że powiększone i bolesne węzły chłonne są wynikiem infekcji, mało prawdopodobne jest, że jest to powikłanie po leczeniu antybiotykiem. Proszę udać się w powyższymi objawami ponownie do lekarza. Bez bezpośredniego badanie nie można udzielać dalszych rad. Być może infekcja nie do końca została wyleczona.