Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w kręgosłupie w odcinku lędźwiowym

Witam! Mam 23 lata i często dostaje bóle w kręgosłupie w odcinku lędźwiowym. Ból ten czasami sprawia, że nie mogę stać ani chodzić. Wynikach badania radiologicznego wyszło mi, że mam częściową sakralizacje kręgu L5 i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5- S1. Czy to coś poważnego? I co powinnam z tym zrobić? Pozdrawiam
23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Powinna się Pani skontaktować z lekarzem ortopedą, który na podstawie zdjęcia i badania klinicznego skieruje Panią na rehabilitację i zastosuje leczenie przecibólowe. Problem jest o tyle poważny, że jest Pani osobą młodą, a zmiany najczęściej nasilają się wraz z wiekiem, pogarszając dolegliwości bólowe.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy