Bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowej wywołane zwyrodnieniem
Od grudnia 2011 roku mam bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Czy mogę prosić o konsultację, co mi dolega na podstawie opisu badania MR, które właśnie otrzymałem."Badania MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych oraz sekwencji STIR w dwóch płaszczyznach. Kręgosłup ustawiony w osi. Wysokość przestrzeni międzykręgowej L5/S1 zachowana, na tym poziomie podwięzadłowa dogrzbietowa centralna protruzja krążka międzykręgowego 4 mm. Na poziomie L4/L5 dogrzbietowe szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego oraz dotrzonowe wpuklanie krążka w obręb blaszki granicznej górnej i częściowo trzonu L5 w odcinku przednim. Wysokość przestrzeni międzytrzonowej na tym poziomie zachowana. Na poziomie L3/L4 nierówności blaszki granicznej górnej w odcinku przednim trzonu L4 oraz niewielkie dogrzbietowe uwypuklenie krążka międzykręgowego. Na poziomie L2/L3 dogrzbietowo - prawoboczne szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego na maksymalnie 4 mm z redukcją przestrzeni płynowej przedrdzeniowej, szerokość kanału kręgowego na tym poziomie prawidłowa. Nierówności blaszki granicznej górnej trzonu L3 w odcinku przednim. Stożek rdzenia na poziomie L1/L2, sygnał rdzenia niezmieniony.

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu
Parenting.pl
Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.
Witam! Opisano pewne zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa, jednak o nieznacznym nasileniu. Takie zmiany nie powinny powodować nasilonych dolegliwości bólowych. Doradzam jednak wizytę u neurochirurga, który będzie miał możliwość bezpośredniego zbadania Pana oraz oceny skanów na kliszy lub płycie, a nie tylko samego opisu. Pozdrawiam