Bóle zębów po leczeniu kanałowym i wyciąganiu nerwów

witam. w czwartej (02.04) popołudnniu byłam u denttysty . ropoczą lecznie kanałowe mowił żę wyciągną nerw i założyła jakieś lekarswo, kolejną wizyte mam dopiero na 30 kwietnia. a od czwartku ( od momętu jak znieczulenei przestało działs ) ząb mnei boli ( nie bardzo ale przeszkadza mi to w normalnych funkcjonowamiu ) czy to normalne, i czy długo on tak może bboleć ?

Po prawidłowym wykonaniu ekstrypacji miazgi możliwe jest utrzymywanie się lekkich dolegliwości bólowych przez 3 dni , objawy nie powinny się nasilać ani nie powinny być wraźnie większe niż przed zabiegiem