Chrypa a suchy kaszel

Od trzech dni mam chrypę, która ustępuje , ale pojawił się duszący suchy kaszel wieczorem, wnocy. Czy brać antybiotyk, lekarz przepisał Xorimax 500. Nie mam gorączki.

Dzień dobry,

Trudno podjąć decyzję bez zbadania Pani, ale biorąc pod uwagę decyzję lekarza powinna mu Pani zaufać i zastosować przepisany antybiotyk.Jeśli infekcja ma tło wirusowe, antybiotyk na niewiele się zda, ale była Pani badana przez lekarza, który był zdania, że jednak etiologia jest bakteryjna i właśnie dlatego zlecił Pani antybiotyk.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz