Ciemna zmiana skórna w bliźnie po operacji

Witam!Około 2,5 miesiąca temu moja mama miała operację ginekologiczną,w trakcie której dokonanno pionowego cięcia brzucha.Po1,5 tygodnia od operacji,pękły jej 2 najniżej położone szwy.Otrzymała pomoc i rana niemal całkiem się wygoiła.Jeszcze opatruję ranę roztworem Rivanolu i Uni-gelem.Przez ostatni tydzień robię to co 2-gi dzień.Ale dziś zauważyłam,że tam gdzie było pęknięcie,mimo wygojenia rany powstała na bliźnie coś czarnego.Nie jest to rana,ale coś pod skórą.Szerokości 2 mm i długości 1 cm.

Witam! Trudno ocenić opisaną zmianę bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Może to być np. niewielki krwiak, ropień lub pozostałość nitki chirurgicznej. Proszę skonsultować się z lekarzem który będzie miał możliwość obejrzenia blizny.