Co oznacza narośl okolicy odbytu i krwawienie?

Witam mam dwa problemy. Pierwszy to taki że w odbycie zrobiła mi się taka narośl od dłuższego czasu ale teraz zauważyłam że mi się powiększyła nieraz przy podcieraniu czy wypróżnianiu pojawia się krew co to może być i do jakiego specjalisty się udać ?! A druga sprawa to nos tez od około roku miałam niewielka krostę a teraz jest duża i mi przeszkadza strasznie gdy ostatnio ja zdusiła paznokciem mocno poleciała mi krew i tez mam pytanie co to jest i do jakiego lekarza się z tym udać ? Dodam że jestem mama 4 miesięcznej córeczki i Karmie piersią czy nadal będę mogła ja karmić żeby jej czasami nie wyszło :( Proszę o szybką odpowiedz i z góry dziękuje . Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać z żylaków odbytu - najlepiej udać się do chirurga ogólnego. Zmianę skórną może ocenić dermatolog (chirurg również może dokonać oceny).