Co oznacza wynik MR kręgosłupa 58 - latki?

Mam prośbę z wytłumaczeniem rezonansu Badanie MR kręgosłupa L/S bez wzmocnienia kontrastowego. Minimalne klinowate obniżenie wysokości trzonu L2 wskutek przewlekłego złamania kompresyjnego, z udziałem dużego guzka Schmorla w dolnej części trzonu. Na poziomach L1/2 i L2/3 niewielkie stenozy otworowe, wtorne do wypuklin. Na poziomie L3/4 niewielka stenoza centralna ( wymiar a-pworka oponowego 10-11 mm ) oraz niewielkie stenozy zachyłkowe i otworowe, wtórne do wypukliny krążka m/k. Na oziomie L4/5 niewielkie stenozy otworowe, wtórne do wypukliny krążka m/k. Na poziomie L5/S1 znaczne obniżenie wysokości i okrężna wypuklina krążka m/k, z towarzyszącymi osteofitami grzbietowych krawędzi trzonów i niewielkim przerostem w lewym stawie m/k. Następcze umiarkowane stenozy obu otworów m/k. Prawidłowa morfologia stożka rdzenia kręgowego i włókien ogona końskiego. Obrzęk szpiku w dolnej częsci trzonu L2 ( w otoczeniu guzka Schmorla ) o charakterze pourazowym lub zwyrodnieniowym. Zwyrodnieniowy odczyn szpiku w przyległych częściach trzonów L5/S1, Odczyn obrzękowy szpiku w przyległych częściach wyrostków kolczystych L3 i 4, w przebiegu aktywnych zmian w stawach Baastrupa. Poza tym nie stwierdza się zmian obrzękowych w kośćcu. Kamica pęcherzyka żólciowego. Uwagi:

Lek. Tomasz Budlewski

czy był jakiś uraz? jakie dolegliwosci, czy przeprowadzono badanie densytometryczne?
proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.