Co oznacza zielona wydzielina z rany?

Czy zielono- żółta wydzielina z rany odlezynowej z martwicą na pięcie oznacza zakażenie rany? Jakie leczenie należy w tej sytuacji wdrożyć?

Taki kolor wydzieliny z rany przewlekłej może świadczyć o zakażeniu pałeczką ropy błękitnej - Pseudomonas aeruginosa. Oczyszczenie rany przez chirurga z martwicy rozpływnej, posiew bakteriologiczny, zabezpieczenie rany na 1 tydzień miejscowym środkiem bakteriobójczym i antybiotykoterapia systemowa zwykle jest najlepszym startem terapii najlepiej przyjąć pacjentkę na 1dzień na Oddział Chirurgiczny i ustawić całe postępowanie.