Co oznaczają wyniki badan na chlamydię?

Dzień dobry. Czy mogę prosić o objaśnienie moich wyników badan na Chlamydia pneumoniae Przeciwciała w kl. IgM 0,86 Ratio Chlamydia pneumoniae Przeciwciała w kl. IgA 0,61 RATIO Chlamydia pneumoniae Przeciwciała w kl. IgG 21,77 RU/ml Czy te wyniki badan oznaczają istniejące zakażenie? Proszę również o objaśnienie wyników bada z Ana 3: Wszystkie antygeny ujemne tylko kontrola ws silnie dodatnia. Prosze o Pana opinie i z góry bardzo dziękuję.Agnieszka

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Co do Ana 3 nie stwierdzono swoistych przeciwciał