Co zrobić w przypadku rozwodu z żoną?

Witam. Jestem zalamany i niewiem co i jak mam robić. Jestesmy 5 lat po slubie i mamy córke 8 lat. Żona chce rozwodu bez orzekania o winie. Winni jestesmy oboje bo zaniedbalismy siebie.Ja Kocham żonę i niechciałbym rozwodu. Ale niepotrafie jej przekonac. A najbardziej to Kocham córkę i niewidzię po za nią życia. Poświecam jej prawie każda wolna chwile. A mam jej naprawde duzo. Córka też chce byc caly czas przy mnie i robic wszystko tylko ze mna. Tak bardzo sie zżylismy . Żona też uczestniczy w jej wychowaniu ale wedlug mnie i najblizszym otoczeniu to ja znacznie duzo i duzo wiecej. Ja ja budze i ja ja też usypiam. Zaprowadzam do i czesto odbieram ze szkoly. Popoludnia razem. Zakupy razem. Zabawy razem. Zajecia dodatkowe razem. Wiem ze corka woli zamieszkac ze mna po rozwodzie bo sama mi to powiedziala. Ja też bym tak chcial bo niepotrafie bez niej żyć tak ja kocham i jestem za nia. Wiem ze zona napewno sie nie zgodzi na to zeby corka zamieszkala ze mna a ona miala by sie wyprowadzic. Co ja moge z tym zrobic. Prosze o pomoc.

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że podzielił się Pan swoimi obawami
i są one jak najbardziej na miejscu.

Z Pana relacji wynika, ze Pana Żona podjęła decyzję o rozwodzie..., jednak czy tak ostatecznie?
Czy to nie jest dla Pana wskazówka, że (być może!) moglibyście Państwo coś zrobić, dla swojego związku małżeńskiego?
Napisał Pan, że "Winni jestesmy oboje bo zaniedbalismy siebie"...
Czyli wiedząc, co było przyczyną Państwa oddalenia się , możecie Państwo nad tym podjąć taka świadoma pracę.
Bo nad rozwojem związku trzeba nieustannie pracować..., z drugiej strony naturalnym jest, ze związek przechodzi przez różne fazy, często kryzysowe..

Jednak..
Często takie przejście przez taką fazę kryzysową (w jakiej Państwo obecnie jesteście) może być rozwojowe dla Waszego małżeństwa, poprzez odnowienie relacji i nadanie tej relacji świeżości.

Dlatego, zachęcałabym Pana by zainspirować Żonę do podjęcia terapii małżeńskiej, by dać sobie taki wzajemny prezent.

A jeśli okazałoby się to zbyt dużym dla Państwa wyzwaniem, to rozwiązaniem byłoby rozstanie.

Wspieram Pana mentalnie i tylko pomyślności Państwu życzę!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,
dziewczynka może decydować, z kim zamieszka po rozwodzie rodziców, z tatą , czy z mamą? Ważna jest opinia psychologa sądowego - na tej podstawie będą podjęte odpowiednie decyzje.
Pozdrawiam serdecznie