Co zrobić z tymi blokadami w aparacie?

Dzien dobry, na ostatniej wizycie mój ortodonta przykleił mi do górnych jedynek (od srodka) cos w rodzaju trójkątów, które z moim zębem tworzą coś w rodzaju --| poziomej litery T. Powiedział, że pomoże to w przesunięciu dolnej szczęki, którą ciężko naciągnąć wyciągami, a ja nie chcę wyrywać zębów. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Strasznie mi to przeszkadza, nie moge w tym nic ugryźć, nie potrafię mówić bo język gdzieś ucieka, spore są te ,, blokady" poza tym jest mi od tego niedobrze.

Opisane przez Panią dodatkowe podpory to Bite guide lub Bite turbo. Są one powszechnie stosowane w ortodoncji do otwarcia zgryzu i do przesunięcia do przodu dolnej szczęki. Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu przyniesienia ulgi językowi. Pozdrawiam