Czy to wynik leczenia ortodontycznego?

Dzień dobry, mam taki problem. Jestem po zakończonym leczeniu ortodontycznym (skończyłem je 2 tygodnie temu). Moja wada była stosunkowo spora. Zrobiono mi kamuflaż (wyrwane dwie 5-ki u góry). Jakiś miesiąc po wyrwaniu drugiego zęba zaczęły się u mnie pewne kłopoty z mową (wcześniej tego nie było). Otóż mam bowiem problemy z prawidłowym wymówieniem cz, sz, czasami rz (zwłaszcza, jak chce coś powiedzieć szybko - w mojej pracy natomiast używam głosu). Wcześniej tego nie było, chociaż wada zgryzu była stosunkowo spora. Lekarz mówi, że nie jest to związane z leczeniem ortodontycznym. Co więcej, twierdzi, że po leczeniu takie szeleszczenie powinno być w sumie o wiele mniejsze niż wcześniej :) Natomiast fakt jest taki, że po wyrwaniu tego drugiego zęba zacząłem zauważać takie problemy, czasami po prostu wypowiadane słowa nie są do końca "czyste". Co może być tego przyczyną? Czy mimo wszystko jest to efekt leczenia ortodontycznego i jakoś muszę się przyzwyczaić do nowego ustawienia zębów? Czy to w końcu minie? Jak sobie z tym poradzić? Pozdrawiam

Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Po deprogramacji neurologicznej być może będą potrzebne ćwiczenia logopedyczne. Pozdrawiam