Czas regenerowania wątroby

Jak szybko regeneruje się wątroba? Ile miesięcy potrzeba by przywrócić ją do sprawności?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie istnieją jednoznaczne wyliczenia pozwalające określić jak długo trwa regeneracja wątroby uszkodzona w określonym %. W zależności od stopnia uszkodzenia narządu regeneracja może trwać do kilku miesięcy, ale na pewnym etapie zmiany są już nieodwracalne, a powikłania dużo poważniejsze.