Częsta masturbacja a kontakty z ludźmi

Witam Czy częste masturbowanie się może się przyczyniać się do małomówności i większej odwagi do rozmów z ludźmi.Czy na coś też szkodzi masturbowanie się oprócz mniejszego kontaktu z ludźmi.Co mogę zrobić aby tego nie robić,masturbuję się prawie codziennie. Pozdrawiam

Mgr Agnieszka Urzynicok

Częstość masturbacji nie wpływa na relacje z innymi ludźmi. Szkodzić może tylko uzależnienie od masturbacji, wtedy kiedy staje się ona przymusem, jest poza kontrolą.

Dzień dobry, bardzo trudno odnieść się do Pana zapytania. Ważne jest w jakim Pan jest wieku, od jakiego czasu się Pan masturbuje z taką częstotliwością, w jakich sytuacjach, z jakiego powodu, jakie fantazje temu towarzyszą. Myślę że najlepiej będzie porozmawiać z seksuologiem na ten temat. Pozdrawiam.