Jak walczyć z uzależnieniem do masturbacji?

jak radzic sobie z ochota na masturbacje nie chce juz tego robic prosze o pomoc

Żeby 'walczyć", to najpierw trzeba zdiagnozować owe uzależnienie od masturbacji. Więcej szkodzi "walka z masturbacją", poczucie grzechu, winy, niż sama masturbacja. Jest to zjawisko normalne i powszechne w wieku dojrzewania, przy braku partnerki. jeśli są wątpliwości co do częstotliwości-proszę skontaktować się z lekarzem-seksuologiem.

Post bardzo lakoniczny. Seksuolog-psycholog może zdiagnozować, czy mamy do czynienia z uzależnieniem, czy też nie...
Pozdrawiam. JW, Poznań.