Czy duszność może być spowodowana tarczycą?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy choroba tarczycy albo złe wyniki tsh mogą powodować takie objawy jak duszności, uczucie osłabienia, kołatanie serca. Dodam że moje tsh w listopadzie wyniosło 5 natomiast teraz bez przyjmowania żadnych leków 1,3. Czy to mozliwe i czym może być spowodowane ? pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Wymienione przez Panią objawy mogą być spowodowane chorobą tarczycy. Sugeruję wizytę u endokrynologa, który zleci Pani dokładniejsze badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!