Czy jest możliwe odbudowanie zęba w tej sytuacji?

Witam. Jestem po 1 wizycie leczenia kanałowego, ząb zatruty. Ząb był cały. Ułamało się dosłowanie pół ścianki zęba. Co wyjściu od dentysty zauważyłam, że bardzo spiłował mi po skocie jedną ściankę zęba, przednią. Czyli brakuje mi przedniej ścianki zęba. Tylna i boczna jest ciała. W takiej sytuacji w jaki sposób zostanie odbudowany ząb?

Nowoczesne leczenie kanałowe odbywa się na jednej wizycie pod mikroskopem. Zatruwanie zęba jest stara metoda i nie powinno być stosowane. Usunięcie części ścianki zęba wykonuje się niekiedy w celu wyłączenia zęba ze zgryzu i ochrony przed złamaniem. Proszę się nie obawiać, ząb po leczeniu endodontycznym najczęściej jest odbudowywany koroną protetryczną lub nakładem protetycznym więc po zakończonym leczeniu odzyska swój pierwotny kształt dopasowany idealnie do zębów obok i zęby przeciwstawnych.