Czy laser uszkadza cebulki?

Witam. Zamierzam usunąć makijaż permamentny brwi leserem Q-switch. Chciałabym zapytać czy po takim zabiegu jest możliwość, że moje włoski wypadną / popalą się i nigdy nie odrosną. Czy taki laser uszkadza cebulki? Jak długo trwa gojenie po takim zabiegu? Pozdrawiam Kinga

Jest taka możliwość jeżeli laser działa w zakresie długości fali, gdzie chromatoforem (odbiorcą energii) jest melatonina czyli do mniej wiecej 1100 nm. Większość laserów q-switch, wykorzystywanych do usuwania tatuaży działa w tym zakresie fal, najczęściej 532 nm, 1064 nm.