Czy lek Vicks SyptoMed Complete i Strepsils Intensive nie wpływa na tabletki antykoncepcyjne Teenia?

Dzień dobry. Dopadło mnie przeziębienie ,próbuje leczyć się lakami bez recepty i tu pytanie: Czy lek Vicks SyptoMed Complete i Strepsils intensive nie wpływa na tabltki antykoncepcyjne Teenia ? I czy mam uważać z braniem preparatów z witaminą C? Wolę dmuchać na zimne ,niż mieć potem niespodzianki. Pozdrawiam .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane preparaty nie wpływają na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.