Czy mam szansę na ciążę przy przedwczesnych objawach menopauzy?

Mam 42 lata, mam podwyższone FSH, LH, cykle bezowulacyjne, nieregularne miesiączki, osteopemię. Czyli objawy przedwczesnej menopauzy. Inne objawy nie występują, co najwyżej na podstawie obserwacji pogorszyła się pamięć. Wcześniej brałam tabletki anykoncepcyjne M****. Lekarz ginekolog radzi nie stosować jeszcze HTZ, gdyż wtedy nie będę miała możliwość zajścia w ciąże. Proponuje zastosować tabletki antykoncepcyjne np. C***, aby wyregulować poziom hormonów i pozostawić sobie jeszcze szanse na zajście w ciążę.

Redakcja abcZdrowie

Witam! Jeśli zależy Pani na ciąży, to nie widzę przeszkód.