Czy mogę wykonać polerowanie zębów?

Z powodu próchnicy przyszyjkowej mam wykonane sporo wypełnień w tych właśnie miejscach. O ile zaraz po wykonaniu plomba jest gładka i dopasowana kolorystycznie, to po jakimś czasie jej krawędzie robią się wyraźnie wyczuwalne pod językiem, krawędź zaczyna się przebarwiac i odznaczać na zębie. Czy zabieg piaskowania polerowanie jest w stanie wygładzić te nierówności i kolorystykę? Czy nie ma ryzyka ze przez polerowanie plomby uszkodzą się?

Jeżeli krawędzie wypełnienia są wyczuwalne pod językiem a wypełnienie się przebarwia to powinno być wymienione w całości na nowe wykonane w powiększeniu aby zapobiec podobnym sytuacją w przyszłości. Konieczna jest ocena zębów czy wypełnienia nie są za duże i czy ząb nie wymaga innego rodzaju odbudowy aby było dotrwałe na długie lata.