Higiena jamy ustnej i zębów z plombami

Moje pytanie polega na tym, że miałem problemy z zębami tak zacząłem chodzić do dentysty. W jednym przednim zębie mam plombę ( jakąś co się płaci ) faktycznie ząb wygląda dużo lepiej i estetycznie, ale czeka mnie też to samo w drugim przednim zębie i w jednym zębie obok. Takie plombowanie nie szkodzi zdrowiu ?, + jeszcze mam kilka innych zębów do naprawienia. Czy jak się ma plomby w kilku zębach to nie szkodzi to zdrowiu i jak myć co używać, aby plomby nie ściemniały ? Z góry dziękuje.

Witam. Gratuluję Panu decyzji o podjęciu leczenia zębów, które służy zdrowiu ( nie wiem skąd pomysł, że szkodzi). Dobre wypełnienia nie ciemnieją, dbamy o nie tak jak o własne zęby.

Witam, leczenie zębów pomaga utrzymać zdrowie, ponieważ możemy dokładnie rozdrabniać jedzenie, pozbywamy się bakterii z ubytków i co ważne nie ma przykrego zapachu z ust. Chore zęby, dziąsła, korzenie i zęby ze zmianami okołowierzchołkowymi to potencjalne ogniska zakażenia, które mogą doprowadzić to powstania choroby odogniskowej np. zapalenie mięśnia sercowego.
Dobre wypełnienia nie ciemnieją.Pozdrawiam

Witam!
Plombowanie na pewno nie szkodzi zdrowiu,wręcz przeciwnie! To próchnica szkodzi zębom i zdrowiu!!! Jeżeli zęby wyleczone są prawidłowo i założona jest dobra plomba to nie powinno być problemów przez kilka i więcej lat. Nowoczesne plomby nie zmieniają barwy!!! Proszę myć zęby jak zwykle-pasty też raczej nie powodują przebarwień. Dobrze jest używać też płynu do płukania i nitki dentystycznej i regularnie chodzić do dentysty,bo wyleczone zęby to zdrowa jama ustna! Pozdrawiam.

Takie plombowanie nie szkodzi zdrowiu ?
Plombowanie zębów jest zastępowaniem próchnicy(bakterii i infekcji bakteryjnej, ktora ma wp na cały organizm) wypełnieniem. Wypełnienie jest proteza jak wszystko co sztuczne i wprowadzane do organizmu. W przypadku chorób próchnicy nie ma innego sposobu, wiec zdrowiej mieć plombę niż próchnice.

Czy jak się ma plomby w kilku zębach to nie szkodzi to zdrowiu i jak myć co używać, aby plomby nie ściemniały ?
Kolor plomb zależy od materiału z jakiego będą wykonane i dokładności zabiegu oraz przestrzegania procedur wypełniania. Plomby, które się przebarwiają najczęściej sa słabej jakości lub nieprawidłowo założone. Zatem, zeby plomby na bocznych zębach były estetyczne-najczęściej są odpłatne ponieważ wykonane z kompozytu,który to jest matriałem drogim i nierefundowanym przez NFZ. Bezpłatne a jednocześnie trwałe i wytrzymałe plomby są plombami srebrnymi-amalgamatowymi(za to płaci NFZ)

Prawidłowo założone wypełnienia nie ściemnieją. Każdą próchnice należy usuwać i odbudowywać zęby kompozytem, wypełnienia nie są szkodliwe. Prawidłowa higiena ochroni zęby własne i wypełnienia przed pojawieniem się próchnicy wtórnej.