Jak dbać o higienę jamy ustnej? [PORADA EKSPERTA]

Dzień dobry, potrzebuje porady w sprawie higieny jamy ustnej. Otóż myję zęby dwa razy dziennie pilnując przy tym nitkowania zębów oraz używania płynu Listerine. Moje bezpośrednie pytanie dotyczy mojej diety i czy negatywnie może ona wpływać na mój stan uzębienia. Staram się jeść kurczaka 4 razy w tygodniu przy dużej ilości warzyw, jednak zdarza mi się zjeść pizze 2 lub czasami 3 razy w tygodniu przez co nie wiem jak to może wpłynąć na mój stan zdrowia zębów. Pilnuje kontrolnych wizyt u dentysty jednak widzę że pojawia się u mnie minimalna próchnica w odstępie kilku miesięcy na różnych zębach. Chciałbym dowiedzieć się czy muszę ograniczyć spożywanie pizzy. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Dodatkowo po posiłku można porządnie wypłukać jamę ustną wodą i przez 2-3 minuty żuć gumę z ksylitolem.
Mycie zębów dwa razy dziennie w połączeniu z nitkowaniem i dobrymi nawykami żywieniowymi powinny w zupełności wystarczyć w zapobieganiu próchnicy. Być może technika i dokładność szczotkowania zębów wymaga poprawy?

Pozdrawiam