Czy można łączyć Pramolan z tymi ziołami?

Mam pytanie dotyczące stosowania Pramolanu i mieszanki ziołowej do zaparzania Hepatosan fix,w której jest między innymi dziurawiec. Czy mogą wystąpić jakieś niekorzystne interakcje ? Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pramolan jak podaje producent, to lek uspokajający, przeciwlękowy oraz poprawiający nastrój. Należy do grupy leków antydepresyjnych. W ulotce czytamy, że zawsze należy poinformować swojego lekarza lub farmaceutę, jakie leki na receptę, leki bez recepty lub produkty ziołowe są już przyjmowane lub jakie zamierza się przyjmować w najbliższym czasie.

Nie zaleca się łączenia Pramolanu z lekami ziołowymi zawierającymi ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum). Przy przyjmowaniu Pramolanu należy więc unikać środków ziołowych zawierających ten składnik.

Napar z mieszanki Hepatosan fix, o którym Pani pisze stosuje się tradycyjnie jako środek zwiększający wydzielanie żółci. Producent mieszanki ziołowej Heptosan fix w informacji o produkcie podaje, że produkt może wchodzić w interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi. Nie napisano jednakże, jaki charakter mają te interakcje. W tej sytuacji warto zasięgnąć porady lekarskiej, aby uniknąć ewentualnych działań niepożądanych w przypadku jednoczesnego stosowania wymienionych przez Panią preparatów. Szczegółowe informacje znajdzie Pani w artykule pod poniższym linkiem. Życzymy dużo zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/pramolan-charakterystyka-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.