Czy można łączyć Uro Vaxom z alkoholem?

Witam. Czy podczas kuracji lekiem uro-vaxom można od czasu do czasu wypić niewielką ilość alkoholu?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

podczas kuracji preparatem Uro-Vaxom dopuszczalne jest sporadyczne, okazyjne spożycie alkoholu. Ważne jednak, by zachować umiar oraz zdrowy rozsądek. Oczywiście jeśli jest to możliwe, to lepiej zrezygnować z napojów wyskokowych.

Uro-Vaxom to lek przyjmowany doustnie. Ma zapobiec wystąpieniu zakażeń dolnego odcinka układu moczowego, a w przypadku wystąpienia ostrego zakażenia dróg moczowych, ma lecznicze działanie wspomagające.

Inni użytkownicy również zadali podobne pytania, zachecamy do zapoznania się z nimi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozywanie-alkoholu-przy-szczepionce-uro-vaxom

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szczepionka-uro-vaxom-a-picie-alkoholu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.