Czy można pozbyć się nadmiernego owłosienia przy problemach z tarczycą?

Witam. Mam 20 lat, od 11 r.ż jestem leczona u endokrynologa. Od paru lat mam problemy z nadmiernym owłosieniem, który pojawia się na całym brzuchu, piersiach, w okolicach brodawek i pojedyncze włosy na brodzie. Kiedy zapytałam Pani endokrynolog, co można z tym zrobić, ona odparła, że taka już moja uroda. Czy rzeczywiście nie ma zadnego sposobu na to? Dodam, że mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 100. Pozdrawiam.

Nadmierne owłosienie u kobiety wskazuje na brak równowagi hormonalnej. Może mieć to swoje dalsze konsekwencje zdrowotne (cukrzyca, nadciśnienie), również te związane z płodnością. Proszę zgłosić się do innego lekarza endokrynologa i nie dawać za wygraną. Pozdrawiam i życzę zdrowia, Paulina