Problem z nadmiernym owłosieniem

Mój problem jest dość wstydliwy.. Mam problemy z nadmiernym owłosieniem. Jestem kobietą, a czarne włoski pojawiają się na brzuchu, udach, pod nosem, na brodzie.. Nie mogę sobie z tym poradzić. Powinnam zgłosić się do lekarza specjalisty czy raczej do kosmetyczki?

Witam! Jak najbardziej należy zgłosić się do lekarza specjalisty. Ginekolog-endokrynolog powinien przeprowadzić badania hormonalne i ewentualnie zlecić leczenie, dermatolog zajmie się zbędnym owłosieniem. Do trwałego usuwania owłosienia mamy obecnie dostępne na rynku bardzo dobre lasery, jednak bez leczenia przyczyny schorzenia, mogą narastać ciągle nowe włosy. Pozdrawiam!