Czy można stosować olejek z kasztanowca po zabiegach IPL?

Witam, Mam pytanie czy przy zabiegach IPL (które są raz w miesiącu) można stosować na skórę olejek z kasztanowca, maseczki, oraz picie kwiatów z kasztanowca na wzmocnienie naczyń. Mam stale rozszerzone naczynka na twarzy. Dziękuję za odpowiedź.

Witam ,

Po zastosowaniu laseru IPL powinno stosowac się masci/preparáty specjalnie do tego dostosowane oraz unikać słońca, samoopalaczy i stosować kosmetyki z filtrem o szerokim spektrum ochrony przed promieniem UVA/UVB np. SPF min 30. Olejek , o którym Pani wspomina nie posiada najpewiej wszystkich mikroelemntów , które przyspieszą regenrację skory.

Pozdrawiam serdecznie,
Dr n.med. Katarzyna Osipowicz

Dzień dobry, zarówno w pielęgnacji przed jak i po zabiegowej należy uwzględnić stosowanie kremów z filtrem chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.