Jakie kosmetyki mogę stosować dodatkowo między zabiegami?

Witam. Obecnie jestem w trakcie wykonywania zabiegów laserem Cutera Excel V w celu redukcji rumienia, który nie jest utrwalony a pojawia się podczas zmiany temperatur, spożywania gorących posiłków itp. Zdecydowałem się na serię 3-4 zabiegów w odstępie co 4 tygodnie każdy. Proszę powiedzieć jakie kosmetyki można dodatkowo stosować w okresie pomiędzy zabiegami. Moja cera jest wrażliwa, naczyniowa ale także tłusta z niedoskonałościami. Czy mógłbym dodatkowo używać maść typu Skinoren? Czy lepszym wyborem będą łagdzące kosmetyki do cery wrażliwej?

Dzień dobry, zarówno w pielęgnacji przed jak i po zabiegowej należy uwzględnić stosowanie kremów z filtrem chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Warto wykluczyć substancje komodogenne. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.