Czy można w ten sposób łączyć Mozarin?

Od nieco ponad pół roku przyjmuję Mozarin 10mg w tabletkach, jedną dziennie, w godzinach porannych. Ogólnie czuję się dobrze, brak efektów ubocznych, leczenie przebiega sprawnie. Na ten moment nie rezygnuję z leków, ale podczas ostatniej konsultacji zapomniałem zapytać o jedną kwestię. Mianowicie, oczywiście w trakcie leczenie nie spożywam w ogóle alkoholu. Jednak za 2 tygodnie wybieram się na wesele. Czy sporadycznie mogę sięgnąc po kilka kieliszków (ewentualnie np. pominąć dawkę tego dnia)?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do opakowania leku Mozarin można znaleźć informacje, które mówią, że nie jest wskazane łączenie tego leku z alkoholem, aczkolwiek nie powinno dojść do większych interakcji.

Takiego samego zdania są nasi eksperci, którzy sugerują, aby zachować zdrowy rozsądek podczas spożywania alkoholu lub w ogóle z niego zrezygnować. Pomijanie dawki raczej nie jest wskazane, ponieważ nie należy przerywać kuracji, jeśli nie zaleci tego lekarz.

Inne pytania poruszające ten temat umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-spozywac-alkohol-stosujac-lek-mozarin,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosujac-mozarin-mozna-pic-alkohol,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-zawroty-glowy-mogly-byc-wynikiem-pominiecia-dawki-leku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.