Czy na pewno jest wskazana ekstrakcja zęba u syna?

Dwa dni temu mój 4 letni syn obudził się z mocno opuchniętym policzkiem. Dzisiaj w trakcie wizyty u stomatologa (W Norwegii) po wykonaniu RTG zapadła decyzja o ekstrakcji chorego zęba z powodu zbierania się ropy. Chciałem się dowiedzieć, czy jest to jedyne rozwiazanie tej sytuacji, tzn. bez próby wyleczenia go (jest to głównie decyzja Pani doktor), czy takie rozwiązanie nie będzie miało złych skutków w przyszłości oraz czy zaproponowana sedacja (midazolam w syropie) jest wystarczająca, aby zwalczyć strach przed igłą (będzie to pierwsza wizyta u dentysty w trakcie której będzie podawany środek znieczulajacy).

Medazolam jest stosowany do uspokojenia,złagodzenia lęku i niepokoju przed zabiegiem.