Czy opadanie powiek górnych może być skutkiem podania kwasu w lwią zmarszczkę?

Czy opadanie powiek górnych może być skutkiem podania kwasu w lwią zmarszczkę? Dwa tygodnie temu przeszłam zabieg - botox na kurze łapki oraz kwas w lwią zmarszczkę i w kąciki ust - efekt jest taki, że moje powieki straciły jędrność- leżą prawie na rzęsach - brwi bez zmian. Podczas konsultacji powiedziano mi, że to efekt uczulenia na kwas (botox miałam już wcześniej kilka razy podany-przerwy 7 miesięczne). Czy można jakoś poprawić wygląd powiek?

katarzyna@drmudel.com
pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Trudno to ocenić nie badając Panią. Jeżeli chodzi o wypełnienie kwasem "lwiej zmarszczki" to nie ma to wpływu na opadanie powieki. Jeżeli Pani powieka opada i porusza się wolniej to może być to powodem migracji toksyny do dźwigacza powieki górnej. Jeżeli jest to ten przypadek to po 4-5 tygodniach od iniekcji wszystko powinno wrócić do normy.