Czy radiografia cyfrowa jest bezpieczna dla osoby w ciąży?

Witam serdecznie. Obecnie jestem w 18 tygodniu ciąży.I mam bardzo ważny dla mnie problem i dylemat.( Ząb 8 dolna wyłamał mi się w połowie i jest go coraz mniej bo się kruszy dalej , przed ciążą było ok ,ale w czasie 8 tygodnia ciąży problem zaczął narastać)A więc wczoraj byłam u stomatologa aby wyrwać ząb ,lecz nie zgodził się chirurg na zrobienie mi RTG zęba ze względu na to że to przychodnia na NFZ i mają tam niezbyt nowoczesnego sprzętu. Więc wysłał mnie do stomatologa który zajmuje się leczeniem zachowawczym aby mi zatruł ząb,natomiast on się nie zgodził jedynie mi go oczyścić ,borował i dał antybiotyk miejscowy i powiedział że w prywatnych przychodnia jest tak zwana Radiografia cyfrowa co jest bezpieczniejsza podobno dla dziecka i powiedział że z takim zębem nie mogę długo chodzić i jest on do wyrwania. I odesłał mnie znowu do chirurga abym powiedziała o tym ,on pozostawał przy swoim.W taki sposób zostałam sama z problemem i bolące zębam bo antybiotyk miejscowy nie działa za dobrze.Czy ta radiografia cyfrowa jest bezpieczna dla dziecka boje się i nie wiem co robić, a ząb boli i zostałam sama sobie z tym .Bardzo proszę o odpowiedź jak najszybciej wierze że jakiś lekarz mi doradzi co mam zrobić.

Może Pani usunąć problematyczną ósemkę u doświadczonego chirurga bez robienia RTG w porozumieniu z lekarzem prowadzącym ciążę.