Czy TK zwiększa ryzyko nowotworu?

Witam. Miałam wykonywana tomografię brzucha dzień po dniu. Teraz przeczytałam że zwiększa to bardzo ryzyko raka. Nie mogę spać po nocach bo myślę że niepotrzebnie się zgodziłam na wykonanie aż 2 tych badań. Co mam teraz zrobić? Pozdrawiam lat 33

Owszem, promieniowanie X wykorzystywane w tomografii komputerowej zwiększa ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, jednak ich wykonanie widocznie było niezbędne w procesie diagnostycznym. Nie ma się czym martwić.