Czy to znaczy, że ząb już kwalifikuje się do leczenia kanałowego?

WItam W zeszłym tygodniu do górnej, prawej czwórki Pani stomatolog założyła mi lekarstwo by wyleczyło próchnicę w zębie.Ząb sam z siebie nie bolał Dzisiaj byłam zmienić opatrunek bo trochę mi się ukruszył. Kilka godzin po wymianie zauważyłam że ząb porządnie boli przy opukiwaniu i gryzieniu lecz sam z siebie nie. Czy to znaczy że ząb już kwalifikuje się do leczenia kanałowego? Pani stomatolog powiedziała że to lekarstwo powinnam nosić w zębie miesiąc ale czy warto czekać jak pojawia się taki ból?

Jeżeli ząb nie przestanie reagować na bodźce,np.ból przy gryzieniu, w ciągu kilku dni ,jest to możliwe... Na razie ból zęba może być spowodowany jego wcześniejszym stanem jak i podrażnieniem go przy oczyszczaniu z próchnicy. Lekarstwo powinno zadziałać! Ewentualnie po miesiącu,dla pewności dentystka może założyć lek jeszcze raz...... Leczenie kanałowe to zawsze ostateczność,której niestety nie można wykluczyć..... Pozdrawiam.