Czy zachowanie 3-latka jest normalne?

Synek, niespełna 3-latek, zaczął przytulać i głaskać inne dzieci. Nie ma znaczenia czy dziecko zna długo czy od kilku minut, szybko zaczyna łapać za rączkę, głaskać po buzi. Nie zwraca uwagi na odmowę i często pyta czemu dziecko nie chciało tych "pieszczot". W mojej ocenie wygląda to jak troska o tą drugą osobę, jednak nie rozumie tłumaczenia, że tak nie wolno. W przedszkolu upatrzył sobie jedną dziewczynkę i strasznie ją męczy swoimi pieszczotami. Czy takie zachowanie jest normalne czy powinno nas niepokoić? 5 miesięcy temu został starszym bratem, jest bardzo troskliwy, przytula i głaszcze brata w podobny sposób jak inne dzieci.

Dzień dobry,

Pisze Pani, że Pani synek przytula i głaszcze młodszego brata i inne dzieci. Dzieci komunikują się, wyrażają emocje i potrzeby poprzez ruch. Dzieci mają mniejszy repertuar wyrażania siebie z uwagi chociażby na mniejszy zasób słów czy zwyczajnie krótkie - u Pani synka niespełna 3letnie - doświadczenie życiowe. Co Panią niepokoi w tych zachowaniach synka? Przy założeniu, że dotyk jest formą komunikacji Pani synka z innymi osobami, co jest w tym dotyku takiego, że to Panią martwi?