Czym są sączki po leczeniu kanałowym?

Witam Jestem w trakcie leczenia kanałowego lewej górnej szóstki.Kanały są oczyszczone z miazgi , dentysta założył jakieś sączki i powiedział , ze jak beda czyste to na nastepnej wizycie poszerzy i wypelni kanaly.Dzisiaj była wizyta i sączki nie byly czyste co to oznacza? Dostałem kolejne i znowu to samo "jak będą czyste działamy dalej..." Co to oznacza , co to są w ogóle te sączki?

Witam, sączki służą do osuszenia kanału po płukaniu. Na podstawie tego jak wyglądają po wyjęciu oceniamy stan kanału oraz tkanek okołowierzchołkowych. Aby wypełnić kanał sączek po wyjęciu powinien być suchy. Jeśli mamy stan zapalny toczący się w tkankach okołowrzchołkowych to zazwyczaj taki sączek zbiera powstającą tam wydzielinę i pokazuje się na nim przebarwienie ( zależne od jej charakteru). Wtedy zakładamy specjalne 'lekarstwa' mające zniwelować ten stan zapalny. Chodzi głównie o to ze wydzielina w kanale zawiera bakterie, a my powinniśmy dożyć aby taki kanał był od nich wolny, stąd cały szereg procedur. Pozdrawiam