Dawkowanie Doxycyclinum na zapalenie przydatków

witam lekarz ginekolog przepisal mi doxycyclinum tzf na zapalenie przydatkow prawy najbardziej powiekszony.kazal mi braz 2 tabletki na poczatek i pozniej po 1 co 12 godzin jednak zapomnialam o tym i wzielam tylko 1 zamiast 2 .prosze o rade co mam teraz zrobic czy wziac te 2 tabletki jednorazowo teraz po 5 dniach leczenia czy dokonca juz brac po jedej i wylecze sie?tagze jestem w trakcie jajeczkowania i zaczol mnie bolec ten jajnik czy to normalne?nie moge juz zasiegnac porady lekarza gienkologa.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie, juz teraz prosze brac po jednej tabletce wg zaleceń. Mozliwa jest bolesność.