Dlaczego dwunastolatka nie może przytyć?

Witam. Córka ma 12 lat,143cm wzrostu,29 kg .Jest bardzo chudziutka,mało pije,co do jedzenia to regularnie .Dlaczego nie może przytyć?

Dzień dobry,

może to być problem z tarczycą, ale też jej organizm może mieć zwiększony metabolizm.

Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który oceni ilość i jakość spożywanych posiłków oraz wskaże dalsze prawidłowe postępowanie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Skoro nie przybiera na wadze, to zjada za mało kalorii. Można to ocenić, kiedy dokładnie zapisuje się kilka dni, co dziecko jadło i piło. Taki dzienniczek musi przeanalizować dietetyk i podać zalecenia na przyszłość. Pozdrawiam