Dlaczego dziecku długo wyrasta ząb?

Dzień Dobry, Przychodzę z pytaniem czy rosnący kieł (trójka) może wyrastać tak długo? Mojemu synowi (12 lat) rośnie myśle że z 3-4 miesiące. Byliśmy u dentysty ale stwierdził że wszystko Ok. Szczerze mówiąc myśle że to za długo nawet jak na kieł ale nie wiem.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

raczej nie ma powodów do niepokoju. Trójki wyrastają zazwyczaj u dzieci od 9 do 12 roku życia, więc Pana syn łapie się w tym przedziale.

Jeżeli skonsultował Pan swoje obawy u stomatologa, który nie zauważył nieprawidłowości w rozwoju zębów, to wszystko powinno być w porządku.

Zalecamy dalszą obserwację zębów i jakby pojawiły się jakieś komplikacje, należy się ponownie udać do stomatologa. Dla pewności można także wykonać RTG szczęki, ale raczej nie jest to na ten moment wskazane.

Więcej o wyrzynaniu zębów przeczyta Pan w naszych materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wyrzynanie-zebow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.