Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moje włosy są cienkie i wypadają?

Witam. Mam 19 lat. Moje włosy zawsze były cienkie i wypadały, choć odżywiałam się w miarę zdrowo, fast foody jadłam może 1-2 razy na miesiąc. Kiedy zaczęłam używać różnych odżywek i szamponów i tabletek zwiększyła się ich objętość, nie są już tak suche i zniszczone, lecz wciąż wypadają i to w dużych ilościach. Podobno jak wypada ok. 100 włosów dziennie, to norma, ale ich wypada jakieś 2x tyle lub więcej. Do jakiego lekarza najlepiej się zwrócić? Jaki może być powód? Hormony, czy może coś innego?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Witam - najlepiej udać się do dermatologa/tychologa. Przyczyn wypadania włosów jest wiele: hormonalne (tarczyca, androgeny, konwersja androgenów), związane z minerałami, psychogenne, etc.

Z pozdrowieniami

0

Dzień dobry, Proszę skierować się do lekarza- tychologa. Powodów nadmiernego wypadania włosów może być dużo, bez konsultacji, na odległość nikt nie będzie w stanie Pani pomóc. Za normę przyjmuje się dziennie wypadanie od 100 do nawet 300 włosów. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy