Mój wzrost i wypadanie włosów...

W sumie mam takie dwa pytania :) Czy możliwe, abym urosła jeszcze? Już skończyłam 15 lat i mam 170 cm wzrostu, przez ostatni rok urosłam 1,5 cm ;p Moi rodzice są wysocy: tata 179-180, mama 175 cm, natomiast siostra 178. Mam problem z włosami. Strasznie mi wypadają i do tego są suche na końcach. Czy istnieją jakieś domowe sposoby, aby poprawić ich stan? Z góry bardzo dziękuję :)

KOBIETA ponad rok temu

Co do pytań:
1. Oczywiście, jest możliwy niewielki wzrost...
2. W przypadku suchych włosów należy się zastanowić nad przyczyną - czy nie były stosowane jakieś kuracje obciążające włosy? Czy szampon do mycia jest własciwie dobrany, czy korzysta Pani z odżywek do włosów...?

Co do nadmiernego wypadania - proszę pamiętać, że normą jest wypadanie ok. 100 włosów dziennie. Jeśli niepokoi Panią stan i kondycja włosów - zalecam konsultacje u dermatologa, który sprawdzi stan skóry i ewentualnie zaleci dalsze badania (np.  morfologię, badania hormonalne). Do tego czasu proponuję zmienić szampon na zapobiegający wypadaniu włosów (do kupienia w aptece) oraz zakupić preparaty witaminowe.