Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje szampon, który ograniczy wypadanie włosów?

Witam. Mam łojotokowe zapalenie skóry, które objawia się na nosie brodzie i w uszach.Używam kremu Elidel. Dermatolog stwierdził także łysienie spowodowane tą chorobą.Zauważyłem znaczne przerzedzenie włosów a także zakola nad skroniami.Bardzo mnie to martwi bo na skórze głowy nie obserwuje objawów związanych z łzs(jedynie szybko przetłuszczające się włosy).Czy jest jakiś szampon który ograniczy bądź powstrzyma wypadanie włosów? Bardzo dziękuje za opdpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Jeśli chodzi o szampony to ich skuteczność jest słabsza niż leków doustnych, do wcierania w skórę głowy czy do wstrzykiwania (mezoterapia skóry głowy, osocze bogatopłytkowe) ale jak najbardziej mogą wspomóc leczenie łysienia. Polecam szampon Dermaheal (do kupienia w internecie) koreańskiej firmy Caregen do wspomagającego leczenia łysienia androgenowego. Jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry głowy to np. szampon Nizoral lub Sebovalis - te szampony nie działają jednak bezpośrednio na wypadanie ale na stan zapalny skóry głowy. Dobrze by było aby dermatolog stwierdził, czy współistnieje u Pana łysienie androgenowe, na tej podstawie można by było włączyć bardziej specjalistyczne leczenie. W pobliżu ma Pan doskonałego dermatologa zajmującego się łysieniem - Dr Alekseenko.

0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.Niestety sam szampon cudów nie zdziała.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy