Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje szampon, który ograniczy wypadanie włosów?

Witam. Mam łojotokowe zapalenie skóry, które objawia się na nosie brodzie i w uszach.Używam kremu Elidel. Dermatolog stwierdził także łysienie spowodowane tą chorobą.Zauważyłem znaczne przerzedzenie włosów a także zakola nad skroniami.Bardzo mnie to martwi bo na skórze głowy nie obserwuje objawów związanych z łzs(jedynie szybko przetłuszczające się włosy).Czy jest jakiś szampon który ograniczy bądź powstrzyma wypadanie włosów? Bardzo dziękuje za opdpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 4 miesiące temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Jeśli chodzi o szampony to ich skuteczność jest słabsza niż leków doustnych, do wcierania w skórę głowy czy do wstrzykiwania (mezoterapia skóry głowy, osocze bogatopłytkowe) ale jak najbardziej mogą wspomóc leczenie łysienia. Polecam szampon Dermaheal (do kupienia w internecie) koreańskiej firmy Caregen do wspomagającego leczenia łysienia androgenowego. Jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry głowy to np. szampon Nizoral lub Sebovalis - te szampony nie działają jednak bezpośrednio na wypadanie ale na stan zapalny skóry głowy. Dobrze by było aby dermatolog stwierdził, czy współistnieje u Pana łysienie androgenowe, na tej podstawie można by było włączyć bardziej specjalistyczne leczenie. W pobliżu ma Pan doskonałego dermatologa zajmującego się łysieniem - Dr Alekseenko.

umów wizytę 0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.Niestety sam szampon cudów nie zdziała.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety