Jak sobie pomóc przy wypadaniu włosów?

Wypadają mi bardzo duże ilości włosów. Mam 22 lata i w ostatnich latach przebyłam w sumie 4 operacje na nogach. Ostatnia miała miejsce rok temu. Przez cały ten czas straciłam bardzo dużo włosów. Poł roku temu zaczęłam leczyć wypadanie włosów Loxonem i szampotem Pharmaceris do skóry wrażliwej. Trzy miesiące temu wypadanie ustało, miesiąc temu powróciło i jest naprawdę intensywne. Co mogę zrobić? Bardzo proszę o pomoc

Witam serdecznie

Wypadanie włosów może się okresowo zwiększać. Jest to stan przejściowy i zdarza się co 2-3 lata.
Napisała Pani o przebytych operacjach - to miało istotny wpływ na stan włosów.
Przyczyny nadmiernego wypadania włosów jest wiele, z tych najistotniejszych należy wymienić: zaburzenia hormonalne, stres i przemęczenie, infekcje, krwawienia, przebyte operacje.
Proszę przyjrzeć się swoim włosom : czy widoczne jest przerzedzenie włosów, jeżeli tak to w jakiej okolicy najbardziej?
Proponuję nadal stosować systematycznie wcierki na skórę głowy które stymulują odrost włosów. Doustnie przyjmować preparaty witaminowe (przeznaczone na skórę i włosy) i preparat z aminokwasami i biotyną.
Jeśli nadmierne wypadanie włosów utrzymuje się ponad 2 miesiące i mimo kuracji nie minie - proszę koniecznie zgłosić się do lekarza.

pozdrawiam

IJ

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Zdecydowanie namawiam do odwiedzenia dermatologa o specjalizacji trychologicznej. Możliwych powodów wypadania włosów może być naprawdę wiele, przy czym mogą one być związane z wcześniej przebytymi operacjami - ale wcale nie musi tak być! Możemy mieć do czynienia z ujawnianiem się zupełnie innych problemów (np. zaburzenia hormonalne).
Ewentualne badania laboratoryjne powinien zlecić wspomniany lekarz - ich zakres może być uzależniony od wywiadu.