Dlaczego partner nie chce bliskości?

Witam. Mój partner jest obcokrajowcem(Kamerun). Rozumiem, że mamy inne kultury, ale strasznie męczy mnie to, że jest mało uczuciowy i w ogóle romantyczny. Mamy 2 dzieci w wieku 2 lata i 9 miesięcy. Czasami poproszę go, żebyśmy wyszli na randkę, a dzieci dali pod opiekę mamy, zawsze mówi nie, że jak mamy gdzieś wyjść to on będzie to planował, ale nigdy do tych planów nie dochodzi. Jest między nami też duża różnica wieku, ja mam 22 lata, on 40. Czasami czuję, że traktuje mnie jak swoje 'dziecko' mówi mi co mam robić, a czego nie, a jak się do tego nie stosuje to robi mi na złość lub kłótnię. Co do zbliżenia, jestem młoda kobieta i potrzebuje tego, a zbliżenie u nas jest raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie. Gdy mówię mu o tym, twierdzi że to nie jest najważniejsze. Brak bliskości, uczucia dobija mnie, nie czuje się szczęśliwa. Jak zapytam czy nie kocha, mówi że tak. Czym może być spowodowane jego zachowanie?

Dzień Dobry Pani:)

Zachęcam Panią do szczerej/otwartej/nie oceniającej rozmowy z Partnerem o rozważeniu terapii par, jeśli obojgu z Państwa zależy na zbudowaniu zadowalającej więzi partnerskiej.

Z życzeniami dla Pani pomyślności,

iirena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605