Dlaczego po zabiegu nie mogę ruszać palcem?

Witam. 19 października miałam zabieg na wycięcie brodawki na palcu wskazującym prawej ręki. Zabieg był przeprowadzony na górze palca na zgięciu. Założono mi 4 szwy. 9 listopada szwy zostały ściągnięte. Wszystko byłoby ok tylko palec jest opuchnięty, miejsce powstawania blizny zaczerwienione i palec mogę zgiąć tylko do połowy gdy chce zgiąć cały odczuwam taka jakby blokadę. Bardzo proszę o pomoc czy to normalne objawy i jak z tym postępować???
KOBIETA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry , trudno mi jest bez badania ocenić aktualny stan blizny i palca w związku z przebytym zabiegiem. Nie znam też zakresu i przebiegu zabiegu. Nie mogę więc "w ciemno" udzielić porady. Proszę zdecydowanie udać się do operatora , który oceni aktualny stan i da zalecenia.