Kiedy mogę zacząć ruszać palcem?

Witam, 4 kwietnia rozciolem siekierka grzbiet kciuka na dł.ok 2cm oraz uszkodzilem czesciowo ścięgno prostownika. Ruchy palca zostaly zachowane. Udzielono mi pomocy. Lekarz zeszyl ścięgno i ranę dostalem również szynę na palec . Po ośmiu dniach wyciagnieto mi szwy z rany, szyna nadal zostala. Jak dlugo powinienem nosic szynę? Kiedy moge zaczac ruszac palcem? Czy po takim urazie oraz leczeniu potrzebna bedzie rehabilitacja?

Witam , nie znam zakresu uszkodzenia , przebiegu ani efektu końcowego operacji - nie mogę więc udzielić autorytatywnej odpowiedzi! Proszę koniecznie szczegóły dalszego postępowania omawiać z operatorem!!! z.żurawski