Duże umiejętności dwulatka

Jestem ojcem prawie 2 latka. Synek b dużo potrafi: alfabet caly umie na wyrywki( pokazuje na tablicy), liczy do 10ciu sam---z naszą pomocą do 20stu. Zna dużo kolorów, umie rozpoznac jakimi samochodami jezdzimy i zna ich kolory, dużo zapamiętuje powie swoje imie nazwisko nr domu tzn cały adres. Potrafi powiedziec imię sasiada i pod jakim numerem domu mieszka;)) Na mapie Europy pare razy pokazywalismy mu Państwa i on sam je pokazuje bez błędnie np:Polska, Niemcy, rosja, skandynawia, w. Brytania i tp: nikt go do niczego nie zmusza, sam przynosi różne ksiazeczki i w ramach zabawy uczymy go. bardzo to lubi. Czytam mu bajki, opowiadamy wierszyki , niektóre za nami powtarza. Ma b dobrą pamięc: wie co kiedys widział, jak przechodzimy obok tego miejsca to mówi: tu pani wieszała pranie, tu były 3 psy, tam była ciocia i kupowała w sklepie zakupy i td:: dużo poswięcamy mu czasu. Na bilansie 2 latka doktorka mówiła , ze jest b zdolnym i mądrym dzieckiem. Jest wesolym chłopcem. lgnie do dzieci, nidy na nic nie chorował. Wiem może troche sie chwale ale jestesmy dumni z synka;)). Chce zapytac czy moj syn jest zdolny, czy moze mamy sie martwic , ze wszystko potrafi;) Od wszystkich znajomych i od lekarza znajomego slyszymy ze synek to zdolniak;))) Co Państwo o tym sądzicie!! Oczywiscie nigdy nie uwierzę , że synowi cos może dolegac, bo niby czemu??. BO TO JEST TERAZ TAK; ZBYT MAŁO DZIECKO POTRAFI ZLE, ZBYT DUŻO TEŻ ZLE. nie rozumiem tego> Pozdrawiam

Witam serdecznie,

proszę się cieszyć prawidłowym rozwojem synka. Jeżeli chłopiec przyswaja nowe wiadomości (nawet te, które z reguły 2 latka jeszcze nie koniecznie powinny zajmować) z własnej inicjatywy i chęci, nic nie stoi na przeszkodzie aby to robił.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska

Witam. Takie ponadprzeciętne zdolności niespełna dwuletniego dziecka teoretycznie nie powinny martwić. Jednakże nie są normą rozwojową - dziecko znacznie wyprzedza rówieśników. Jeśli nadal będzie się rozwijać w tak nieprzeciętnie szybkim tempie może dojść do sytuacji, gdy w rówieśniczym środowisku nie znajdzie przyjaciół, gdyż statystyczny rówieśnik będzie miał znacznie uboższą wiedzę o świecie i umiejętności. Radziłabym udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej na konsultacje, w czasie których specjaliści doradzą, w jaki sposób pielęgnować talenty Synka z korzyścią dla jego rozwoju społecznego i emocjonalnego.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Nie do końca rozumiem o jakim problemie mówimy?Jeśli pyta Pan jak zagospodarować umiejętności dziecka polecam placówkę Montessori dla dziecka.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
To jest powód do dumy i nie ma się co martwić, że jest źle bo dziecko jest zdolne. Teraz tylko tę jego zdolność trzeba dobrze ukierunkować. Powodzenia!
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu