Duży przerost Clostridium spp w badaniu mikroflory

Mojemu 6 miesięcznemu dziecku w badaniu mikroflory jelit (zrobiłam profilaktycznie) wyszedł duży przerost Clostridium spp. Nie ma żadnych objawów infekcji, czuje się dobrze, na pierwszy rzut oka wszystko jest dobrze. Nie brał antybiotyków, nie leżał w szpitalu, więc skąd tak ogromny przerost (10 do7)? Czy jest to groźne dla jego zdrowia? Karmiony był tylko piersią. Pytam tutaj bo nie mam możliwości wizyty u pediatry (przebywanie za granicą).

Lek. Tomasz Budlewski

a w jakim celu było wykonane badanie? proponuje udac sie do lekarza pediatry.